| Startuj z nami | Dodaj do ulubionych | Księga gości | Forum dyskusyjne | Chat | Newsletter | Powiadom znajomego | Poczta | Facebook | Youtube | Google+ |
Polski English Deutsch
Wybrzeże Słowińskie Herb Słupska Mapa Lubinusa Słupsk Słupsk On-line Słupsk Słupsk
- | - Katalog Firm | Słupsk Powiat Firmy | Przetargi | Szukam/dam prace | Ogłoszenia | Pogoda | Kamery | Hejnał Słupski | Herb Słupska | Flaga Słupska | Społeczność Lokalna - | -
- | - Słupsk Powiat | Wyszukiwarka | Klimat | Kalendarz | Słupsk w liczbach | Miasta partnerskie | Plan miasta Słupska | Bezpieczny Słupsk | Bezrobocie Słupsk | Sylwester Słupsk - | -


Słupsk On-line Słupsk On-line / Historia / Zarządzający miastem Słupsk


Lista zarządzających miastem Słupsk. Do stycznia 1946 r. byli to burmistrzowie, od czerwca 1950 do grudnia 1973 przewodniczący Prezydium Miejskiej Rady Narodowej, 1946-1950 i od 1973 r. Prezydenci Słupska.

Burmistrzowie Słupska:
- Władysław Fedorowicz 24.04.1945 - 11.08.1945
- Teofil Kuna 11.08.1945 - 14.12.1945
- Klemens Czarnecki (p.o.) 14.12.1945 - 4.01.1946

Prezydenci Słupska:
- Heliodor Szmyciński 4.01.1946 - 9.09.1946
- Leopold Przewoźniczek (p.o.) 9.09.1946 - 12.11.1946
- Jerzy Kowalski 12.11.1946 - 8.07.1947
- Franciszek Czupryniak 29.07.1947 - 28.02.1949
- Julian Gryczuk 2.03.1949 - 6.06.1950

Przewodniczący Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Słupsku:
- Jan Szurkiewicz 6.06.1950 - 16.11.1950
- Jerzy Poznakowski 17.11.1950 - 9.03.1952 (do 1.08.1951 p.o.)
- Mieczysław Jankowski (p.o.) 9.03.1952 - 1.10.1952
- Edmund Gryz 1.10.1952 - 28.09.1953
- Klemens Sykutera 28.09.1953 - 18.12.1954
- Bernard Butowski 18.12.1954 - 9.10.1956
- Klemens Cieślak 9.10.1956 - 1.02.1961
- Jan Stępień 1.02.1961 - 14.02.1969
- Włodzimierz Tyras 14.02.1969 - 15.12.1973

Prezydenci Słupska:
- Włodzimierz Tyras 15.12.1973 - 23.06.1975
- Stanisław Laskus 23.06.1975 - 2.11.1979
- Edmund Retzlaff 2.11.1979 - styczeń 1982
- Stanisław Szyszko (p.o.) styczeń 1982 - lipiec 1982
- Antoni Bernatowicz lipiec 1982 - 2.10.1986
- Maciej Kobyliński 2.10.1986 - 27.05.1990
- Wiesław Kurtiak czerwiec 1990 - wrzesień 1991
- Teresa Krasowska październik 1991 - lipiec 1994
- Jerzy Mazurek lipiec 1994 - grudzień 2001
- Jerzy Wandzel grudzień 2001 - 20.11.2002
- Maciej Kobyliński (ponownie) 20.11.2002 - 6.12.2014
- Robert Biedroń od 6.12.2014 r.




Gry, tapety, aplikacje, polifonia i... wszystko na komórkę kliknij tutaj>>>


Web Informer Button