Słupsk On-line Słupsk On-line / Gospodarka i biznes / Biznes wiadomości

26.06.2017 Stopa bezrobocia spada, brak pracowników doskwiera coraz bardziej

Maj okazał się kolejnym miesiącem z rzędu, w którym Główny Urząd Statystyczny miał dla nas dobre wieści - w piątym miesiącu bieżącego... więcej »

26.06.2017 Towary handlowe w księgach z miesięcznym spisem z natury?

Prowadzona ewidencja księgowa wymusza zastosowanie się do określonych standardów. I tak niewielkie firmy, prowadzące księgę podatkową mogą... więcej »

26.06.2017 Ranking uczelni. Która cieszy się najlepszą reputacją?

Uniwersytet Jagielloński, Szkoła Główna Handlowa, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie, Akademia Górniczo-Hutnicza?... więcej »

26.06.2017 Dwie nowe inwestycje w SSSE

W Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (SSSE) powstaną kolejne miejsca pracy. Zaoferują je polskie firmy Recyklon oraz Q4Sash, których... więcej »

26.06.2017 Gabinet Cieni BCC publikuje kolejne rekomendacje dla rządu

Gospodarka, finanse, polityka podatkowa, rynek i prawo pracy, ubezpieczenia społeczne, przedsiębiorczość i innowacje, spółki Skarbu Państwa... więcej »

26.06.2017 Przeprowadzki Polaków. Wracamy z emigracji?

Jak wyglądają przeprowadzki Polaków? Po raz kolejny przyjrzał się im serwis Clicktrans.pl. Pod lupę wzięto przeszło 10 tys. zleceń, a... więcej »

26.06.2017 Organizacja wesela na kredyt. Jak nie przepłacić kilkunastu tysięcy?

Od 2013 roku w Polsce zawieranych jest około 180 tys. małżeństw rocznie. Ceremonie najczęściej odbywają się pomiędzy czerwcem a wrześniem... więcej »

26.06.2017 Jak sprzedać (po)leasingowy samochód bez VAT?

Samochód, który w trakcie trwania leasingu jeździł w firmie, ale w momencie wykupu służył jedynie celom prywatnym przedsiębiorcy, należy... więcej »

26.06.2017 Szybsza skarga do sądu na interpretację podatkową

Od czerwca 2017 r. z przepisów zniknęło wzywanie organu podatkowego do usunięcia naruszenia prawa w jego rozstrzygnięciu. Obecnie podatnik,... więcej »

26.06.2017 Internet Rzeczy - krucha ofiara ataków